Zamontuj drzwi w kasecie – popraw swój komfort

Zamontuj drzwi w kasecie – […]

Zamontuj drzwi w kasecie – popraw swój komfort

Kasety do drzwi przesuwnych chowanych w ścianę to ciekawe i modne, a przede wszystkim bardzo ergonomiczne rozwiązanie, które warto zastosować we wnętrzu. Dlaczego? Głównie ze względów praktycznych, gdy chcemy zaoszczędzić miejsce. Tradycyjnie rozwierane drzwi zajmują przestrzeń, której nie możemy zastawić meblami czy dekoracjami. Inaczej jest w przypadku kaset. Skrzydło drzwiowe chowa się w specjalnej kieszeni, wbudowanej w ścianę, tym samym „nie potrzebuje” powierzchni z pomieszczenia.

Poniżej przedstawiamy kolejne zalety takiego rozwiązania. Zobacz, dlaczego warto!

1. Duże światło przejścia. Dzięki schowaniu skrzydła drzwiowego w specjalnej kieszeni ukrytej w ścianie, otwór jest większy, co umożliwia łatwe korzystanie z wejścia nawet osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich.

2. Bezkolizyjne poruszanie się w ciągach komunikacyjnych. W sytuacji, gdy hol/przedpokój jest dość wąski lub gdy dużo osób korzysta z tych samych przejść, kasety są niezastąpione. Drzwi rozwierane mogłyby się o siebie obijać w momencie otwarcia – problemu unikamy, gdy skrzydło chowa się w ścianę.

3. Wydzielanie pomieszczeń w miejscach, w których nie ma możliwości zastosowania drzwi rozwiernych ze względu na brak miejsca. Przy otwarciu tradycyjnego skrzydła do kąta 90° tracimy ok. 1 m², zaś przy otwarciu do 180° aż 2 m². Wyobraźmy sobie wydzieloną w niewielkiej kuchni spiżarnię czy garderobę w sypialni. Efektowne i praktyczne rozwiązanie, możliwe dzięki zastosowaniu kaset.

Słuchamy Państwa potrzeb, dlatego nasze rozwiązania skrojone są „na miarę” naszych odbiorców
Proponujemy Państwu dwa systemy kaset, zawierających w sobie wiele zaawansowanych technicznie rozwiązań: kasetę z ościeżnicą Stark oraz kasetę bezościeżnicową Estima. Cechuje je niezwykle trwała i stabilna stalowa konstrukcja, dająca możliwość demontażu szyn bez konieczności ingerencji w ścianę. Udogodnienie to z pewnością doceni zarówno użytkownik jak i montażysta. Opatentowane przez nas okucie jezdne SLX zapewnia cichy przesuw skrzydła, niezwykle ważny dla mieszkańców czy użytkowników. Skupiając się na designie i wzornictwie użytkowym produkujemy kasety na jedno lub dwa skrzydła, w których drzwi mogą być ze szkła lub drewna. Klamka Push, która „chowa się” w drzwi czy system do synchronicznego otwierania dwóch skrzydeł jednocześnie to opcje, które poprawią jakość użytkowania systemów. Jeśli zależy nam na wyeksponowaniu rozwiązania proponujemy wybrać kasetę Stark – posiada ona ościeżnicę, którą możemy np. pomalować na kontrastowy kolor. Jeśli jednak chcemy odejść od tradycyjnych rozwiązań, polecamy kasetę bez ościeżnicy – Estimę. Zachowamy wówczas efekt gładkich ścian w pomieszczeniu.

Kasety marki Gustavson dają duże możliwości aranżacyjne. Pozwalają wydzielić przestrzeń nawet tam, gdzie z pozoru nie ma miejsca na drzwi. Dzięki nim, nasza codzienność może być bardziej funkcjonalna i ergonomiczna.

Przeczytaj jeszcze

Minimalizm w Systemach Drzwi Naściennych marki Gustavson: Elegancja w Prostej Formie
Minimalizm to filozofia, która stawia […]
07 listopada 2023
Targi branży meblarskiej 2023
W 2023 roku, dzięki dofinansowaniu […]
02 listopada 2023