Stanlux SLX
Stanlux SLX to system do drzwi przejściowych wewnętrznych. Łączy ze sobą elegancki design i delikatne linie z mocną, usztywnioną konstrukcją szyny jezdnej. Zamontowanie szyny jezdnej jest proste ponieważ posiada fabrycznie nawiercone otwory montażowe. Jej wzmocnione ścianki poprawiają stabilność pracy a także wyciszają. Ponadto szyna wykonana jest z wysokiej jakości aluminium anodowanego. Posiada system "klik" ułatwiający w efekcie montaż maskownicy oraz profilu naściennego bezpośrednio do szyny.

Przesuwne drzwi przejściowe wewnętrzne cieszą się coraz większą popularnością. I ciężko się temu dziwić! Takie rozwiązanie gwarantuje ciekawy, nowoczesny design, a dodatkowo pozwala na znaczną oszczędność miejsca. Drzwi przesuwne, w przeciwieństwie do standardowych skrzydeł, otwierają się wzdłuż ściany – dzięki temu w ich pobliżu możemy ustawić meble czy stylowe dodatki.

Dużym zainteresowaniem wśród naszych klientów cieszy się Stanlux SLX, czyli system do drzwi przejściowych wewnętrznych, który łączy elegancki design i delikatne linie z mocną, usztywnioną konstrukcją szyny jezdnej i wyjątkowym, opatentowanym okuciem SLX. To rozwiązanie nie tylko estetyczne, ale także funkcjonalne. Zamontowanie szyny jezdnej jest proste, ponieważ szyna posiada fabrycznie nawiercone otwory montażowe. Dodatkowo, wzmocnione ścianki szyny poprawiają stabilność i wyciszają pracę całej konstrukcję. Co więcej, szyna do drzwi przesuwnych w systemie Stanlux SLX wykonana jest z wysokiej jakości aluminium anodowanego. Posiada także system „klik” ułatwiający montaż maskownicy oraz profilu naściennego bezpośrednio do szyny. Ponadto, maksymalna grubość płyty drzwiowej, jaką można zamontować w tym systemie wynosi 40 mm, co zapewnia szerokie możliwości aranżacyjne.

Grubość wypełnienia 40 mm

Udźwig 100 kg

Wypełnienie: płyta

W systemie dostępne są trzy warianty montażu:

 • WARIANT 1 – Z PROFILEM DYSTANSOWYM
  Wariant Podstawowy. Stosowany jest do skrzydła drzwiowego o grubości do 40 mm.
 • WARIANT 2 – Z PROFILEM MONTAŻOWYM
  Przystosowany do skrzydeł o grubości 18-24 mm. Główną różnicą jest zastosowanie profilu naściennego (montażowego), którego szerokość jest znacznie mniejsza w stosunku do profilu dystansowego. Pozwala to na przesunięcie skrzydła bliżej ściany i tym samym zmniejszenie szczeliny między skrzydłem a ścianą dla bardziej estetycznego wyglądu.
 • WARIANT 3 – Z PROFILEM NAŚCIENNYM
  Profil ten jest dedykowanym rozwiązaniem do skrzydła drzwiowego o grubości 40 mm z ościeżnicą 18 mm.
Stanlux SLX Suspend

Dodamy jeszcze, że w naszej ofercie znajduje się także system do drzwi przejściowych wewnętrznych – Stanlux SLX Suspend, który za pomocą dedykowanych łączników pozwala połączyć różne wypełnienia w jednym skrzydle drzwiowym.

System do drzwi przejściowych wewnętrznych Stanlux SLX i Stanlux SLX Suspend – zalety:

 • 3 warianty montażu pozwalające na dostosowanie efektu do własnych preferencji,
 • System przystosowany do skrzydeł o grubości 18-24 mm i 40 mm (Stanlux SLX) oraz wypełnienia szklanego 4-6 mm, 2×4 mm lub z płyty 10 mm (Stanlux SLX Suspend),
 • nowoczesny design pozwalający na zastosowanie systemu we wnętrzach zaaranżowanych w różnych stylach,
 • wzmocnione ścianki szyny poprawiające stabilność i gwarantujące cichą pracę,
 • szyna do drzwi przesuwnych wykonana z wysokiej jakości aluminium anodowanego,
 • prosty i szybki montaż,
 • możliwość połączenia różnych wypełnień w jednym skrzydle drzwiowym (Stanlux SLX Suspend),
 • oba systemy występują w trzech kolorach: natura oraz biały i czarny mat,
 • możliwość regulacji 7 mm,
 • maksymalny udźwig systemu Stanlux SLX wynosi 100 kg, a systemu Stanlux SLX Suspend 40 kg.