Wyjątkowe Art Déco

Inspirujący się przepychem lat 20. […]

Inspirujący się przepychem lat 20. XX wieku styl art déco to swoista sztuka dekorowania. To ponadczasowy trend, który coraz częściej gości w naszych domach, nieustannie zachwycając. Królują w nim geometryczne wzory, miękkie i połyskliwe tekstylia, mocne, jednolite i wyraziste kolory oraz meble z „duszą”. Idealnie dobrane detale dopełniają wnętrza pełne szyku.

Jak urządzić wnętrze w stylu art déco

Jeśli chcesz poczuć się jak w rezydencji milionera Gatsby’ego, lubisz eleganckie i stylowe wnętrza pełne harmonii – art déco będzie dla Ciebie doskonały. Trend pełen szlachetnych i naturalnych materiałów, ciekawych, geometrycznych kształtów i zestawień oraz wyrafinowanych dekoracji, przeniesie Cię w strefę luksusu, w której się zakochasz. Postaw na geometrię i funkcjonalność, na symetrię, opływowe kształty i jednolitość kolorów, na zachowanie ładu, a przy tym na zindywidualizowanie wnętrza. Wybierz meble i drzwi z litego drewna lub fornirowane. A może ze szkła? W niebanalnym dekorze geometrycznym i złoceniach? Jak najbardziej!

Art déco w dzisiejszych wnętrzach

Współczesne wnętrza rzadko przypominają bogate domy wprost z wielkiego ekranu amerykańskiej wytwórni filmowej. Zazwyczaj inwestorzy decydują się na uniwersalną i prostą, ale przy tym bardzo funkcjonalną bazę, którą następnie wzbogacają elementami ulubionego stylu. Jak więc połączyć np. popularny minimalizm z pełnym przepychu art déco? Bardzo łatwo. Należy pamiętać, że Art déco to klasyka i nowoczesność, to zachowanie ładu i harmonia. Wystarczą wyszukane dodatki. Ciekawa grafika lub tapeta na ścianie, akcenty w jednolitym i wyrazistym kolorze: głębokim granacie, butelkowej zieleni czy królewskiej purpurze, które mogą zdziałać cuda. Nierzadko uchwyt w meblach czy nawet klamka do drzwi może nadać pomieszczeniu charakteru. A skoro już o drzwiach mowa, postaw na indywidualne rozwiązanie z systemami do drzwi przesuwnych marki Gustavson, które doskonale podkreślą dobry smak i szyk każdego wnętrza. A już na pewno tego w wytwornym stylu Art déco. Systemy marki Gustavson, takie jak Aero, Aero Glass, Porta Glass, kasety Estima i Estima Glass, Stark i Stark Glass, to wysokiej jakości, funkcjonalne i minimalistyczne rozwiązania łączące elegancję i nowoczesność, symetrię, i geometrię. Ponadto, atutem naszych kaset jest to, iż świetnie komponują się z kubizmem i fowizmem, a także konstruktywizmem architektonicznym.

Design pełen stylu i szyku

Do każdego wnętrza idealnym rozwiązaniem wprowadzającym precyzję i funkcjonalność w połączeniu z wyszukanym stylem jest Visio – system do drzwi z ukrytą ościeżnicą. Skrzydło drzwiowe oraz ścianę pokryj np. geometryczną tapetą ze złotymi dodatkami. Całość stworzy piękną i wysmakowaną architektonicznie przestrzeń, jak najbardziej w stylu Art déco. Urządzając wnętrze w wysokiej kamienicy postaw na Visio bez górnej belki – skrzydło będzie sięgać aż do sufitu. Wykonane z frezowanego forniru nada pomieszczeniu elegancji, szyku i nowoczesności. W mniejszych wnętrzach, chcąc oszczędzić cenną przestrzeń użytkową, warto zainwestować w drzwi przesuwne.

Niezwykle elegancko w stylu Art déco będzie się prezentował system Aero. System zaawansowany technologicznie z dodatkiem w postaci drzwi ze szlachetnego egzotycznego drewna, podkreślającego precyzyjne wykonanie ich obu. Do Aero doskonale pasują również drzwi z geometrycznym frezowaniem, nawiązującym do Art déco. Na pewno ten system wprowadzi harmonię i ład do każdego wnętrza. Nawet nasze kasety Stark odnajdują się w szykownym stylu lat 20. XX wieku. Wystarczy zaakcentować jednolitym, wyrazistym kolorem ościeżnicę, wpasowując się w dekoracyjne sztukaterie ścienne. Art déco i markę Gustavson łączy wiele: indywidualizacja, funkcjonalność, dbałość o detale, precyzja i wysmakowane wzornictwo.

Przeczytaj jeszcze

Minimalizm w Systemach Drzwi Naściennych marki Gustavson: Elegancja w Prostej Formie
Minimalizm to filozofia, która stawia […]
07 listopada 2023
Targi branży meblarskiej 2023
W 2023 roku, dzięki dofinansowaniu […]
02 listopada 2023