Szkło – aranżacyjna sztuczka

Szkło – aranżacyjna sztuczka Jeśli […]

Szkło – aranżacyjna sztuczka

Jeśli chcesz nadać pomieszczeniom wrażenie przestronności, warto wykorzystać kilka aranżacyjnych sztuczek, aby je optycznie powiększyć. Jednym z takich trików jest zastosowanie szkła. Pasuje ono doskonale zarówno do wnętrz tradycyjnych jak i tych w nowoczesnym stylu. Przestrzenie te wyglądają niezwykle elegancko, szykownie czy wręcz futurystycznie.

Przezroczyste, mleczne, barwione. Lustro, lacobel, satynowe. Kilka stopni przezierności, nieograniczona ilość kolorów i dekoracyjnego wykończenia powierzchni, a także jedna, niezwykle pożądana we wnętrzach cecha – przepuszczalność światła. Szkło potrafi wizualnie zwiększyć metraż pomieszczenia oraz doświetlić.

Przesuw plus szkło – duet doskonały

Dobrym zabiegiem na optymalne wykorzystanie nie tylko niewielkiego metrażu, jest także zastosowanie drzwi przesuwnych. Skrzydło drzwi porusza się równolegle do ściany i jego otwarcie nie wymaga tyle przestrzeni jak w przypadku drzwi rozwieranych. Marka Gustavson połączyła oba zabiegi aranżacyjne – szkło i przesuw – tworząc systemy do drzwi przesuwnych, których wypełnieniem może być tafla szklana. Poznaj je!

AERO GLASS to system naścienny łączący tradycyjny przesuw z nowoczesnym designem. Popularne rozwiązanie przesuwu skrzydła równolegle do ściany wzbogaciliśmy o nietypowy wizualnie efekt, który zawdzięczamy „niewidocznym” okuciom jezdnym oraz ukrytej za drzwiami szynie. Wypełnieniem skrzydła może być szkło o grubości 8, 10 lub 12 mm w bogatej kolorystyce i wykończeniu. Dzięki schowaniu elementów jezdnych inwestor może wyeksponować niemal całą powierzchnię drzwi ukazując piękno szkła w całej jego postaci.

Innym ciekawym rozwiązaniem z wachlarza marki Gustavson jest system do drzwi przesuwnych chowanych w specjalną, wbudowaną w ścianę kasetę ościeżnicową Stark. Skrzydło w momencie otwarcia chowa się w nią, oszczędzając miejsce w pomieszczeniu i udostępniając całe światło przejścia. LUXSTAR to rozwiązanie dedykowane do drzwi szklanych, które osadzone w aluminiowych profilach zapewniają bezpieczeństwo przesuwu oraz stabilne łączenia formatek szkła. Możemy połączyć kilka rodzajów tafli wybierając z bardzo obszernej oferty zakładów szklarskich. Grubość szkła możliwa do montażu w systemie Luxstar to 4 mm, 6 mm lub 2 x 4 mm.

Lekkość aranżacji

W naszej ofercie mamy nie tylko systemy do drzwi przesuwnych. Produkujemy także VISIO GLASS, ościeżnicę ukrytą do rozwiernych drzwi szklanych. Takie rozwiązanie, dzięki uszczelkom montowanym w profilu zapewnia wysoką szczelność pomiędzy ścianą a skrzydłem. Możemy wówczas doświetlić wnętrze zachowując tym samym jego akustyczną intymność. Zawiasy skrzydła umiejscowione są w ukrytej ościeżnicy i tafli szkła – nie bezpośrednio w murze. Aluminiowy profil zabezpiecza krawędzie ściany zapobiegając jej spękaniom i uszkodzeniom. Wybierając Visio Glass inwestor cieszyć się będzie bardzo modnym i funkcjonalnym rozwiązaniem w swoim wnętrzu. Szkło nada pomieszczeniu blasku, stworzy w nim grę refleksów i odbić światła. Inne w odbiorze będzie w promieniach słońca, inne w sztucznym świetle.

Komfort użytkowania, udogodnienia montażowe

Mając na uwadze proste i bezawaryjne, a także bezpieczne korzystanie z naszych systemów przez jego użytkowników, marka Gustavson zadbała o liczne detale techniczne. Są nimi np. samodomykacze, które sprawiają, że końcowe domknięcie skrzydła następuje samoczynnie, w lekko zwolnionym tempie. Możliwość regulacji naszych systemów doceniana jest przez montażystów, którzy po zamontowaniu drzwi mogą wyregulować wysokość ich zawieszenia. Wykonawcy doceniają także liczne udogodnienia, jakie dla niech stworzyliśmy np. pokrycie ościeżnicy specjalną powłoką farby podkładowej czy też zaślepki zawiasów chroniące przed niepotrzebnym zabrudzeniem podczas obróbki.

Przeczytaj jeszcze

Minimalizm w Systemach Drzwi Naściennych marki Gustavson: Elegancja w Prostej Formie
Minimalizm to filozofia, która stawia […]
07 listopada 2023
Targi branży meblarskiej 2023
W 2023 roku, dzięki dofinansowaniu […]
02 listopada 2023