Otwórz się na funkcjonalność

Otwórz się na funkcjonalność! Drzwi […]

Otwórz się na funkcjonalność!

Drzwi przesuwne w naszych domach to od wielu lat bardzo popularne rozwiązanie. Doceniają je szczególnie właściciele niewielkich mieszkań, w których każdy metr kwadratowy jest na wagę złota. Jeśli mamy możliwość zaoszczędzenia miejsca i wykorzystania go w inny sposób, czemu z tego nie skorzystać? Tradycyjnie otwierane skrzydło drzwi zajmuje od 1 do 2 m2 przestrzeni. Przy 40 metrowym mieszkaniu, gdy takich par drzwi mamy np. 3, to aż 15% powierzchni całego mieszkania!
Kolejną zaletą systemów przesuwnych jest możliwość bezkolizyjnego poruszania się. Szczególnie doceniany walor w budownictwie z ciasnymi ciągami komunikacyjnymi. Wyobraźmy sobie wąski przedpokój z drzwiami po obu jego stronach, które w momencie otwarcia uderzają o siebie. Drzwi otwierane równolegle do ściany eliminują ten problem.
Marka Gustavson posiada w swoim portfolio produktowym wiele rozwiązań, w tym też systemów do drzwi przesuwnych, których wypełnienie stanowi drewno. Oto one:

Aero

Nawierzchniowy system aluminiowy służący do budowy drzwi przesuwnych, które poruszają się jakby „w powietrzu”. Efekt ten uzyskano dzięki specjalnemu frezowi na tylnej części skrzydła. Okucia jezdne są sprytnie ukryte. Widzimy jedynie część szyny, która została przymocowana do ściany. Aero pozwala zachować powierzchnię skrzydła drzwi niezakrytą przez elementy techniczne. System dostępny w kolorze naturalnym lub czarnym.

Stanlux SLX

System do drzwi przejściowych w minimalistycznym stylu. Elegancki, prosty design, delikatne linie oraz usztywniona konstrukcja profili sprawiają, że jest popularnym rozwiązaniem we wnętrzach. Dzięki zastosowaniu profilu dystansowego, drzwi mogą być nieco odsunięte od ściany, zostawiając miejsce np. na oprawy elektryczne czy listwy przypodłogowe. Stanlux SLX występuje z maskownicą, którą możemy zakryć cały system jezdny. Występuje w kolorze naturalnego aluminium, białym lub czarnym matowym. Zastosowanie samodomykacza poprawi bezpieczeństwo użytkowania zaś wybierając prowadnik dolny montowany do ściany unikniemy ingerencji w podłogę.

Estima

Wyjątkowo trwały system do drzwi przesuwnych bez ościeżnicy. W systemie drzwi otwierają się równolegle do ściany, wsuwając się w specjalną, niewidoczną kieszeń. Dzięki zastosowaniu Estimy zyskujemy maksymalne wykorzystanie przestrzeni oraz efekt zlicowania kasety ze ścianą. System posiada możliwość demontażu szyny, którą można wyjąć bez ingerencji w ścianę – cecha szczególnie pożądana np. przy konserwacji.

Stark

Kaseta do drzwi przesuwnych z widoczną, wyeksponowaną ościeżnicą. Wielokrotnie gięta konstrukcja ze stali ocynkowanej zapewnia większą sztywność systemu. W systemie możemy zamontować drzwi bezprzylgowe o szerokości od 60 cm do 100 cm. Okucia SLX – core systemu, wyposażono w łącznik elastomerowy oraz kółka jezdne o skośnym profilu z niezależnymi łożyskami ślizgowymi. Samodomykacz, który można zamontować, zapewni wygodę codziennego użytkowania.

Przeczytaj jeszcze

Minimalizm w Systemach Drzwi Naściennych marki Gustavson: Elegancja w Prostej Formie
Minimalizm to filozofia, która stawia […]
07 listopada 2023
Targi branży meblarskiej 2023
W 2023 roku, dzięki dofinansowaniu […]
02 listopada 2023