LuxStar – sposób na loftowe drzwi

Karolina jest miłośniczką loftowego stylu […]

Karolina jest miłośniczką loftowego stylu we wnętrzach. Mimo, że jej mieszkanie nie jest za duże (ok. 65 m²), urządziła je właśnie w tym charakterze. Jedną ścianę w salonie zdobi cegła pochodząca z rozbiórki XV wiecznego budynku. Każda z nich jest inna, więc zestawione obok siebie wraz z szarą fugą wyglądają bardzo oryginalnie. Obok stoi wygodna, grafitowa rogówka ze stolikiem kawowym o drewnianym blacie i czarnych, stalowych nogach. Zamiast kloszy, pod sufitem ma zawieszoną sporych rozmiarów gałąź, oplecioną grubym sznurem z dużymi żarówkami dającymi klimatyczne, ciepłe światło.

Jedyne, czego nie była w stanie przerobić to drzwi do tego wnętrza. Kilka lat temu, na etapie budowy, zamontowała system przesuwny w kasecie. Chciała oddzielić kuchnię od salonu, jednocześnie nie zamykając pomieszczeń „na stałe”. Rozwiązanie świetnie się sprawdza. Powierzchni nie jest zbyt wiele, więc szczególnie docenia fakt, że drzwi otwierają się w sposób przesuwny, chowając się w specjalną kieszeń, wewnątrz ściany. Stelaż kasety został wykonany z wielokrotnie giętej, ocynkowanej stali, co nadaje mu dużą sztywność. Ogromnym plusem jest też demontowalna szyna jezdna – przy konserwacji systemu, fachowiec zdjął ją i wyczyścił po czym bez problemu zamontował z powrotem nie niszcząc konstrukcji czy ściany. Mówiąc o zaletach kasety, Karolina docenia także samodomykacz. Jego praca znacznie podnosi komfort codziennego użytkowania, ale niestety, po sprzeczce z mężem nie jest w stanie trzasnąć drzwiami. Może to i dobrze 🙂

Klientka zapytała nas ostatnio czy mamy jakiś sposób na wystylizowanie drzwi niewielkim nakładem finansowym. Niestety nie mieliśmy, ale dostaliśmy impuls by coś takiego stworzyć. Tak oto powstał LuxStar czyli zestaw do liftingu drzwi w kasecie Stark.

Komplet zawiera rączki, profile łączące, szprosy, klamkę oraz prowadnik. Te wszystkie elementy, choć wydają się dość „techniczne” pozwalają stworzyć ciekawy i oryginalny projekt drzwi. To niejako puzzle, tyle, że ostateczny wygląd zależy od nas. Tworząc drzwi możemy połączyć ze sobą różne wypełnienia – skrzydło wykonane w połowie z płyty, w połowie ze szkła. Ogranicza nas jedynie wyobraźnia. Jeśli zaś zależałoby nam na dodaniu ozdobnych elementów na drzwiach z jednolitego materiału – polecamy ozdobne szprosy, które możemy ułożyć w dowolny, wymyślony przez siebie wzór. W każdej opcji montujemy profile pionowe Twin – tzw. „rączki”, stanowiące uchwyty, za które trzymamy przesuwając drzwi. Pomalowane zostały strukturalną farbą w kolorze czarnym lub białym (do wyboru), co nadaje aranżacji loftowego charakteru.

Nasza klientka jest zachwycona tym pomysłem. Zaprzyjaźniony stolarz, który wykonywał jej drzwi potwierdził, że chętnie podejmie się liftingu skrzydła. Jesteśmy pewni, że końcowy efekt zadowoli Karolinę.
Chcemy być marką, która tworzy dla Was. Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie ulepszeń naszych systemów. Chętnie słuchamy Waszych rad i staramy się ciągle rozwijać, by móc dostarczać produkty, na miarę Waszych potrzeb!

Przeczytaj jeszcze

Minimalizm w Systemach Drzwi Naściennych marki Gustavson: Elegancja w Prostej Formie
Minimalizm to filozofia, która stawia […]
07 listopada 2023
Targi branży meblarskiej 2023
W 2023 roku, dzięki dofinansowaniu […]
02 listopada 2023