Loft IDEA – system IDEA’lny

Loft IDEA – system IDEA’lny […]

Loft IDEA – system IDEA’lny

Styl loftowy czy też industrialny na dobre rozgościł się w naszych czterech kątach. To styl, który cechuje minimalizm i prostota. Nie ma w nim miejsca na przytulne dodatki, fantazyjne zestawienia kolorów czy pokaźną ilość bibelotów. Ma być surowo i funkcjonalnie. I tak podoba nam się najbardziej!

Gustavson – polska marka oferująca kasety i systemy do drzwi przesuwnych, także pokochała styl loftowy. W jej ofercie znajdziemy pełen wachlarz okuć nawiązujących do tego nurtu. Każde z nich cechuje się surowością i charakterem. Wszystkie okucia pokryte są strukturalną farbą, przez co wyeksponowano industrialny styl. Marka poszła także nieco dalej: wypełnieniem drzwi może być lite drewno, płyta, a nawet tafla szkła. Możemy wybrać również dekoracyjne szyny jezdne i łapy. Całkiem sporo tych możliwości.

Nowością jest wprowadzony do sprzedaży we wrześniu 2021 roku system Loft Idea. Powstał on z potrzeby zestawienia ze sobą nowoczesności i lekkości z funkcjonalnym i prostym montażem. Dzięki tej fuzji, Twoje wnętrze może zyskać nietuzinkowy charakter w wydaniu „soft loft”. Loft Idea to system IDEA’lny.

System do drzwi przesuwnych Loft Idea to ciekawe rozwiązanie dla osób ceniących oryginalne i efektowne rozwiązania w swoich domach. Szyna górna w industrialnym stylu nadaje drzwiom surowego charakteru, zaś niewidoczne okucia zapewniają wrażenie poruszania się drzwi w powietrzu. Loft Idea jest przeznaczony do budowy drzwi przejściowych między pomieszczeniami. System regulacji daje pewność odpowiedniego dopasowania nawet przy nieidealnym montażu czy nierówności ścian i podłóg. Bezpieczeństwo użytkowania oraz cichą pracę systemu zapewniają odbojniki oraz samodomykacze. Dystans pomiędzy drzwiami a ścianą to jedynie 35-38 mm.

Innymi systemami nurtu industrialnego marki Gustavson, którym warto się lepiej przyjrzeć są Loft, Loft Art, Loft Glass oraz Loft Pure Glass. Pierwsze dwa dają możliwość zamontowania litego drewna lub płyty jako skrzydła drzwiowego, w pozostałych możemy zastosować szkło. Wszystkie cztery systemy wykonano w dbałości o każdy, najdrobniejszy szczegół. Poza materiałem wypełnienia różnią się od siebie przede wszystkim kształtem łap – częścią „trzymającą” skrzydło. Oprócz tego, marka ma w swojej ofercie dekoracyjne szyny jezdne – sześć wzorów wycinanych laserowo.

Przeczytaj jeszcze

Minimalizm w Systemach Drzwi Naściennych marki Gustavson: Elegancja w Prostej Formie
Minimalizm to filozofia, która stawia […]
07 listopada 2023
Targi branży meblarskiej 2023
W 2023 roku, dzięki dofinansowaniu […]
02 listopada 2023