Parcie na szkło

Parcie na szkło Szkło, to […]

Parcie na szkło

Szkło, to jeden z najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych w naszych wnętrzach.
Dostępnych jest kilka jego rodzajów, od transparentnego, poprzez mleczne, lacobel a na lustrze kończąc. Ciekawe wybarwienia i dekory, możliwość łączenia różnego rodzaju szkła na powierzchni jednego skrzydła drzwiowego…. Możliwości jest dużo. Dlatego drzwi szklane zawsze przyciągają wzrok i wzbudzają zachwyt.
Gustavson to marka, która może nazwać się ekspertem w dziedzinie rozwiązań do szkła, ponieważ produkuje wiele systemów dopasowanych do tego rodzaju wypełnienia.

<h2> Cechy charakterystyczne</h2>
Żeby ułatwić klientowi wybór konkretnego systemu przeznaczonego do szklanych drzwi przesuwnych, postanowiliśmy wyszczególnić ich charakterystyczne cechy, przyporządkowujące je do pięciu grup:
– rama aluminiowa,
– brak konieczności otworowania tafli pod okucia,
– montaż skrzydła w kasecie wewnątrz ściennej,
– możliwość zestawienia lub budowy stałej ściany szklanej,
– aluminiowy system do drzwi rozwiernych, tzw. „ukrytych”.

<h2>Różnice</h2>

Rama aluminiowa, to jak sama nazwa wskazuje, obramowanie skrzydła drzwi. Dodatkowo, okucia jezdne ukryte są w jej górnej części co sprawia, że są niewidoczne. Dzięki ramiakom inwestor ma możliwość łączenia różnego rodzaju szkła na powierzchni jednego skrzydła oraz uzyskanie różnych wzorów szprosów.
Dzięki specjalnym łapom, trzymającym taflę szkła, drzwi nie wymagają otworowania pod okucia. Dodatkowo przy zastosowaniu naklejanej klamki, szkło pozostaje gładką powierzchnią. Takie rozwiązanie zyskuje co raz większą rzeszę zwolenników.
Kaseta wewnątrz ścienna, to specjalna stalowa konstrukcja, która tworzy w ścianie kieszeń. To w niej chowają się drzwi szklane w momencie przesuwu.
Szklane ścianki aranżacyjne, czyli nieruchome przeszklenia, mogą być ciekawym urozmaiceniem dla sąsiadujących z nią drzwi. Niektóre nasze systemy pozwalają na budowę takich konstrukcji.
System z ukrytą ościeżnicą, do tzw. „drzwi ukrytych” rozwieranych, cechuje wytrzymała i solidna aluminiowa konstrukcja, o dużej sztywności. Tafla szkła mocowana jest na specjalnych regulowanych zawiasach.

systemy do drzwi szklanych

Jak pokazuje tabela, produkowane przez nas systemy są bardzo różnorodne. Niektóre rozwiązania wydają się identyczne pod względem ujętych parametrów, jednak są między nimi istotne różnice, które opisujemy poniżej w dużym skrócie.

<h2>Drzwi szklane – który system wybrać?</h2>

W Aero Glass okucia zostały ukryte pod minimalistycznymi maskownicami a szyna jezdna jest prawie niewidoczna, podczas gdy w Loft Glass okucia oraz szyna są mocno wyeksponowane.
Stark Glass to system pozwalający na budowę przesuwnych drzwi szklanych chowanych w kasetę wewnątrz ścienną z wyeksponowaną ościeżnicą, zaś w Estima Glass ościeżnicy nie ma wcale. Dodatkowo w kasecie Stark Glass zamontujemy system Luxstar, podkreślając skandynawski charakter wnętrza.
Twin Art vs. Stanlux SLX Suspend. Różnica między nimi polega na stylu, do którego nawiązują. Pierwszy z nich posiada elementy w industrialnym wykończeniu, natomiast drugi bardziej nadaje się do klasycznych wnętrz. System Stanlux SLX Suspend pozwala nam na zabudowę aż po sam sufit zaś Twin Art niestety nie.
Porta Glass Lux SLX vs. Loft Pure Glass. System Porta pozwala nam na zabudowy aż po sufit w nowoczesnym stylu, z wyeksponowaniem nieotworowanego szkła, natomiast Loft Pure Glass stawia na industrialne akcenty.

Przeczytaj jeszcze

Minimalizm w Systemach Drzwi Naściennych marki Gustavson: Elegancja w Prostej Formie
Minimalizm to filozofia, która stawia […]
07 listopada 2023
Targi branży meblarskiej 2023
W 2023 roku, dzięki dofinansowaniu […]
02 listopada 2023